Jak szybko nauczyć się nowych testów na prawo jazdy?

Jak-szybko-nauczyc-sie-nowych-testow-na-prawo-jazdyJak wszyscy wiemy, żeby dzisiaj zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy trzeba się sporo napracować. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ale … się da! Wskazują na to poprawiające się statystyki dotyczące zdawalności. Jak jednak się do tego zabrać i co zrobić żeby zdać? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest konieczność zapoznania się z zakresem materiału, jaki obowiązuje na kursie na prawo jazdy, a co za tym idzie, na egzaminie teoretycznym. Powinien on być przedstawiony przez wykładowcę na kursie. Jeśli jednak tak się nie stało, możesz zajrzeć do rozporządzenia MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców.
Z zakresem materiału zapoznasz się w osobnym artykule  ,,Skrót zakresu materiałów, jaki obowiązuje na kursie dla kandydatów na kierowców na kategorie B prawo jazdy, a co za tym idzie na egzamin teoretyczny”.

Jeśli już wiemy czego nie wiemy :) należy solidnie zabrać się do pracy. Wyuczyć się pytań i odpowiedzi na pamięć już się nie da, ale to nie oznacza że nie powinno się zajrzeć do dostępnych baz pytań, zarówno tych sprzed zmian jak i krążących po Internecie. Nie należy jednak uczyć się ich na pamięć. Proponuję rozpracowywać pytania. Jeśli mamy pytanie z odpowiedzią, warto znaleźć potwierdzenie tej odpowiedzi w przepisach ruchu drogowego lub w podręczniku. Dowiadując się dlaczego taka odpowiedź jest prawidłowa, dowiemy się również dlaczego inne są nieprawidłowe,  co za tym idzie podczas rozpracowywania jednego pytania rozpracujemy ich kilka jednocześnie J Suche uczenie się na pamięć może skutkować tym, że łatwo popełnimy błąd. Jeżeli w pytaniu zostanie zamienione tylko jedno słowo, np. z „musi” na „może” wtedy już odpowiedź będzie inna.

Do rozwiązywania nowych pytań potrzebne są również informacje praktyczne. Nie oddzielajmy więc jazdy od teorii, ale wykorzystajmy nasze doświadczenia.

Ważna wskazówka: podczas rozwiązywania zadań najpierw dokładnie skupmy się na animacji a dopiero potem czytajmy pytanie! Animacji nie można powtórzyć, a nie zwrócenie uwagi np. na znak drogowy, który widzimy przez sekundę na początku filmiku, może uniemożliwić nam wybranie prawidłowej odpowiedzi.

Np.: na początku animacji będzie znak drogowy (na który nie zwróciliśmy uwagi) informujący nas o tym, że wyjeżdżamy z obszaru zabudowanego, po czym pojawi się znak ostrzegawczy i pytanie: czy odległość znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego to do 100metrów? Odpowiedź TAK lub NIE. Prawidłowa odpowiedź zależy właśnie od tego pierwszego znaku, którego nie zauważyliśmy.

Tak więc trzeba się interesować tematem i czytać J nie wyobrażam sobie kierowcy, który nigdy w ręku nie miał Kodeksu Ruchu Drogowego!! Ważne jest również to aby chodzić na wykłady i na nich nie spać!! Czynnie w nich uczestniczyć i zadawać pytania. Notować! Czy widzieliście kiedyś kogoś kto przygotowuje się np. do matury i nie korzysta z notatek? Bo ja nie…

Jeszcze jedna informacja. Jeśli uczyłeś się teorii starym systemem a zdawać musisz nowe testy, warto jest skorzystać z dodatkowych wykładów, przygotowujących do nowego egzaminu teoretycznego. Wiele szkół nauki jazdy prowadzi takie właśnie szkolenia.

Pozdrawiam!!


Masz więcej pytań dotyczących nauki jazdy?


Nasz ekspert chętnie udzieli na nie odpowiedzi.